Zmarszczki u 30 latki przyczyną złego samopoczucia

Kobieta najlepiej czuje się gdy jest piękna, młoda i atrakcyjna. Wraz z upływem czasu i pojawianiem się oznak starzenia się skóry może dochodzić do różnorodnych stanów psychicznych i odczuwania własnej wartości w tym obszarze. Zmarszczki u 30-latki są czymś całkowicie normalnym, gdyż w tym wieku już większość kobiet posiada chociażby niewielka ich ilość, bowiem pierwsze pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia. Jednak nie każda z nas tę zmianę w milczeniu akceptuje.

Akceptacja upływającego czasu

Obecnie widoczne jest, iż istnieje pewna grupa kobiet, która w wyniku ogromnej pewności siebie i wiary we własną atrakcyjność jest w stanie całkowicie zaakceptować skutki upływającego czasu na swojej skórze, w postaci zmarszczek. Można spotkać się nawet ze stwierdzeniem, że dodają im one powagi i charakteru. Najważniejsze to abyśmy czuły się piękne same ze sobą.

Walka o młody wygląd – krem na pierwsze zmarszczki

Jednak przeważająca większość kobiet doskonale zdaje sobie sprawę, że nowoczesne metody kosmetyczne i medyczne mogą im w prosty sposób umożliwić utrzymanie nieskazitelnie pięknej i gładkiej skóry przez długie lata. Silne pragnienie młodości sprawia, że wykorzystują wszelkie możliwości, a my w późniejszym czasie obserwujemy u nich efekt zatrzymania się dla nich czasu, gdyż wydaja się w ogólne nie starzeć.

W celu osiągnięcia takich efektów większość pań działa niejako stopniowo. W pierwszej kolejność wdrażamy dodatkowe metody pielęgnacji domowej kupując krem na pierwsze zmarszczki Richevon lub wybieramy się na wizytę do gabinetu kosmetycznego i korzystamy z możliwości jakie dają nam proste i małoinwazyjne zabiegi. Wykorzystanie medycyny estetycznej i bardziej zaawansowanych zabiegów przeciwzmarszczkowych lub wypełniaczy stanowi dopiero kolejny krok. Zaś oddanie się w ręce chirurga plastycznego w celu odmłodzenia skóry jest w dzisiejszych czasach już niejako ostatecznością.

Zmarszczki u 30 latki to nie wyrok!

Obecnie istnieją szerokie możliwości zmiany wyglądu naszej skóry na lepsze. Konieczna będzie jednak nasza konsekwencja i skrupulatna pielęgnacja, a będziemy wyglądać młodo przez długie lata.

Pierwsze zmarszczki a załamanie psychiczne

Na niektóre panie pojawienie się pierwszych zmarszczek wpływa depresyjnie i znacząco pogarsza ich kondycję psychiczną, zabiera pewność siebie. Niektóre kobiety przestają wówczas całkowicie dbać o siebie – znika codzienny makijaż, dopasowany ubiór i inne detale, wówczas spotykamy się ze stwierdzeniem, że czasu nie da się oszukać i próby zmiany stanu rzeczy były by walką z wiatrakami więc lepiej odpuścić.

Nie ma w tym krzty prawdy, dlatego panie, które załamują się w wyniku pojawienia się pierwszych zmarszczek powinny pozwolić bliskim na okazanie wsparcia. Będzie ono niezbędne, w skrajnych przypadkach pomóc może wizyta u psychologa. Jednak obecnie wiemy tak wiele na temat ludzkiego ciała, skóry, procesów starzenia się, kosmetyki i medycyny, że możemy skutecznie przeciwdziałać zmarszczkom, a nawet je usuwać i cieszyć się młodością przez większość naszego życia. Jednak z całą pewnością najważniejszy będzie stan ducha – bo jeśli młodo się czujemy, emanujemy pozytywną energią i dbamy o swój wygląd to właśnie tak jesteśmy postrzegane przez otoczenie.

Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012

1 Komentarz do “Zmarszczki u 30 latki przyczyną złego samopoczucia”

  1. 30 lat to taka granica, fakt. Kobiety czują upływający czas. No i wiadomo, skóra zaczyna się starzeć, niestety. Ja np. zaczęłam stosować kremy na zmarszczki po 25. roku życia już.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *