Likwidacja zmarszczek wokół ust a kompleksy

Dokładnie 89% Polek przyznaje się do tego, że ma kompleksy, które wynikają z nietolerancji własnego ciała i jego wyglądu. Trapią nas najczęściej zbędne kilogramy. Drugim czynnikiem są zmarszczki i to z ich powodu, aż 70% respondentek bez zastanowienia chętnie zdecydowałaby się na odwiedzenie kliniki medycyny estetycznej.

Brak zadowolenia z własnego wyglądu przeciętnej Polki to przede wszystkim efekt obwiązujących kanonów piękna. Projektanci ubrań, kreatorzy reklam i sesji zdjęciowych pokazują nam idealne kobiety – szczupłe, z gładką i lśniącą skórą niezależnie od wieku. Wymaga się od nas perfekcji i wciąż młodego wyglądu. Nie dopuszcza się żadnych oznak starzenia.

I chociaż Polki zajmują w światowych rankingach czołowe miejsca, biorąc pod uwagę naturalną urodę, to 12% z nas przyznaje, że już korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Pierwszy raz do gabinetów pukamy najczęściej po 30 roku życia.

Najczęściej wybieranymi zabiegami są takie, które mają niwelować zmarszczki mimiczne i te, które powstają w procesie starzenia się skóry twarzy. To najczęściej bruzdy występujące na czole, w okolicach oczu oraz ust. Niestety, to właśnie twarz jest jedną z najbardziej delikatnych części kobiecego ciała. Do tego jest zawsze wystawiona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, przez co szybko dochodzi do uwidocznienia pierwszych niedoskonałości. Ze zmarszczkami wokół ust, czyli tzw. zmarszczkami palacza walczą kobiety już po 30 roku życia. To nie tylko te, które pozostają w tytoniowym nałogu.

Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej pozwoli określić najbardziej skuteczne metody, dzięki którym nieestetyczne zmarszczki zostaną usunięte lub wyraźnie zniwelowane. Warto pamiętać, że likwidacja zmarszczek wokół ust czy innej partii twarzy nie musi przebiegać poprzez wykorzystanie inwazyjnych metod. Dobrą skuteczność wykazują również te w pełni bezpieczne, niewywołujące niepożądanych skutków ubocznych.

Joga twarzy

Codzienny masaż twarzy to doskonały sposób na utrzymanie młodego wyglądu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że joga tego rodzaju może być jedynie dodatkiem, jednym z wielu środków. Oczywiście, wieczorny masaż opuszkami placów sprawi, że skóra będzie lepiej dotleniona i ukrwiona, a preparat odżywczy znacznie lepiej się wchłonie w głąb skóry. Nigdy jednak masowanie twarzy nie zwalczy zmarszczek, które są już wyraźnie widoczne a bruzdy głębokie.

Joga twarzy jest za to rewelacyjnym sposobem na opóźnienie wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry. W przypadku okolic wokół ust, tzw. zmarszczki palacza pojawią się na pewno później, jeśli tylko regularnie będziemy wykonywać kilka ćwiczeń. Pierwsze to robienie „dzióbka”, usta mają być złożone jak do całusa. Wargi wyciągamy jak najmocniej do przodu i utrzymujemy je tak przez 10 sekund. Kolejne ćwiczenie to zaciskanie warg.

Wypełniacze

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, których celem jest likwidacja zmarszczek wokół ust, jest wstrzyknięcie pod skórę preparatu wypełniającego. Najczęściej jest to kwas hialuronowy z domieszką witamin i minerałów odżywczych. Taki skład wypełni bruzdy i pobudzi skórę do naturalnej regeneracji. Ta stanie się idealnie napięta i nawilżona.

Zabieg wypełniaczami jest skuteczny, ale czasowy. Efekt utrzymuje się do 6 miesięcy, po czym można go ponownie wykonać.

Botoks

Toksyna botulinowa nie usuwa zmarszczek, a tylko je wygładza. Botoks zalecany jest tym samym do zmarszczek mimicznych, które są efektem wiotczenia mięśni, a nie fotostarzenia się skóry. Wstrzyknięta w tkankę mięśniową toksyna botulinowa unieruchamia ją i rozluźnia. Daje to naturalny, ale czasowy efekt. Botoks utrzymuje się średnio 6 miesięcy. Po tym czasie można go wstrzyknąć ponownie.

Bibliografia

1. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
2. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009

1 Komentarz do “Likwidacja zmarszczek wokół ust a kompleksy”

  1. Żeby ograniczyć zmarszczki przy ustach wystarczy przestać palić papierosy. Wiadome jest, że palenie papierosów znacznie wzmaga ten problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *