Kwas hialuronowy nie tylko na zmarszczki

Kwas hialuronowy to substancja, która w sposób całkowicie naturalny występuje w ludzkim ciele. Najwyższe jego stężenie stwierdzone zostało w powłokach skórnych, mazi stawowej oraz ciele szklistym oka. Jednocześnie stanowi istotny element tkanki łącznej oraz płynów ustrojowych, jak i składnik budujący ściany naczyń krwionośnych. Substancja ta w sposób naturalny wiąże wodę w organizmie, zaś każdego dnia aż 30% jej zasobów ulega degradacji i produkowane są nowe ilości. Dla wielu osób problematyczne okazało się, iż wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w powłokach skóry ulega zmniejszeniu, a co za tym idzie pojawiają się zmarszczki i oznaki starzenia się.

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Rolą kwasu hialuronowego jest nie tylko wypełnianie zmarszczek, jest to składnik uznawany za niezawodne źródło młodości. Powszechnie dostarczany jest do organizmu w postaci różnych kosmetyków takich jak serum czy krem na pierwsze zmarszczki, jednak największą skuteczność przypisuje się wykonywanym zastrzykom z jego zastosowaniem. Ich wdrożenie pozwala na wygładzenie skóry, poprawę jej jędrności i elastyczności, dzięki czemu wyglądamy młodziej niemal natychmiast i możemy cieszyć się ze swojego pięknego wyglądu. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Inne zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy na zmarszczki jest stosowany zarówno w kosmetyce jak i medycynie, wspomaganie gojenia się oparzeń, ran czy wrzodów na skórze, w kroplach do oczu, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, rewitalizacji i ujędrnianiu skóry, podnoszeniu owalu twarzy, modelowaniu i powiększaniu ust, unoszeniu kącików ust, w zabiegu korekty nosa.

Z całą pewnością kwas hialuronowy jest składnikiem powszechnie poważanym ze względu na swoje naturalne pochodzenie. Wśród osób korzystających z zabiegów odmładzających z jego zastosowaniem panuje przeświadczenie, że wprowadzają do swojej skóry naturalną substancje, której z wiekiem pojawiły się niedobory. Dzięki temu wiemy, że nie jest on równie szkodliwy jak inne wypełniacze i nie ma tak samo wielu możliwości pojawienia się działań niepożądanych.

Trwałość efektów zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją w naturalny sposób metabolizowaną w naszym ustroju, stąd jego wprowadzenie nawet w formie zastrzyku nie gwarantuje, że zabieg będzie całkowicie trwały i nie zrodzi się konieczność jego powtórzenia. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W zależności od lokalizacji na naszym ciele, na której zostanie zastosowany oraz rodzaju samego wykorzystanego preparatu efektami będziemy się cieszyć od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie konieczne będzie jego ponowienie. Jednak za niewątpliwy plus uznaje się fakt natychmiastowej widoczności osiągniętych rezultatów.

Kwas hialuronowy – naturalna, sztucznie pozyskiwana substancja

Można spotkać się z pytaniem pacjentki dotyczącego pochodzenia preparatu kwasu hialuronowego, który zostanie u niej zastosowany. Oczywiście wskazane jest aby specjalista był przygotowany i potrafił udzielić odpowiedzi odnośnie konkretnego preparatu, z którego korzysta. Jednak istnieje również ogólna odpowiedź. Stosowany w zabiegach kwas hialuronowy jest substancją identyczną z naturalną, o tych samych funkcjach, właściwościach i składzie chemicznym, jednak w formie kosmetyczno-medycznej jest pozyskiwany w sposób technologiczny.

Bibliografia

1. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001
2. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995
3. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012

1 Komentarz do “Kwas hialuronowy nie tylko na zmarszczki”

  1. Czy na pewno takie zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne? Widziałam też kremy z kwasem hialuronowym, ktoś je stosował? Jak skuteczność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *