Jakie zioła do picia na hemoroidy?

zioła

Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze lub żylaki odbytu, są przypadłością dość częstą, nieprzyjemną i utrudniającą życie. Do objawów należy świąd i pieczenie okolic odbytu, jasnoczerwone ślady krwi na stolcu i papierze toaletowym, uczucie dyskomfortu i niepełnego wypróżnienia. Dolegliwość jest bolesna i stanowi źródło skrępowania, czym skrajnie znacznie obniża jakość naszego codziennego życia.

Leczenie polega w dużym stopniu na niwelowaniu objawów i likwidacji przyczyn, w czym nieocenioną pomocą są zioła, zarówno w postaci zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Zewnętrznie zioła przyjmuje się w formie nasiadówek, maści i czopków, wewnętrznie natomiast przede wszystkim w formie naparów. Ich działanie ściągające polega na obkurczeniu hemoroidów, co prowadzi do złagodzenia stanu zapalnego, zmniejszenia obrzęku i zatamowania krwawienia. Leczniczo działa efekt poprawy przemiany materii, likwidacja zaparć i wpływ antybakteryjny. Zobacz też jakie są objawy hemoroidów?

Można skorzystać z ziół pojedynczych lub mieszanek, co jest zazwyczaj opcją lepszą, gdyż wiele ziół działa w synergii, wzajemnie wzmacniając swój dobroczynny wpływ. Jedną z dostępnych na rynku mieszanek jest preparat Procto Vitale. W składzie znajduje się liść szałwii, korzeń prawoślazu, ziele skrzypu polnego i ziele rdestu ptasiego. Każde z ziół posiada unikalne właściwości, a w połączeniu stanowią lek, który przy regularnym stosowaniu pozwala całkowicie pozbyć się problemu. Szałwia i korzeń prawoślazu działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, korzeń prawoślazu wykazuje działanie łagodzące i jest stosowany w chorobach układu pokarmowego, a rdest ptasi likwiduje zaparcia, które są jedną z przyczyn powstania hemoroidów. Oczyszczające organizm zioła nie tylko eliminują hemoroidy w sposób bezpieczny, ale też działają profilaktycznie, uniemożliwiając powstanie ich w przyszłości. Ponadto regulują pracę układu pokarmowego, działają ochronnie na żołądek, wątrobę i jelita, likwidują wrzody, są źródłem składników mineralnych, takich jak żelazo, fosfor, potas, mangan. Wolisz czopki? Sprawdź http://hemoroidyobjawy.pl/hemoroidy-jakie-czopki-wybrac/

1 Komentarz do “Jakie zioła do picia na hemoroidy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *