Czy istnieją skuteczne sposoby na zmarszczki?

Niwelowanie zmarszczek to jedno z głównych zadań lekarzy, którzy realizują zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. To właśnie ona oferuje szereg skutecznych metod, dzięki którym pierwsze objawy starzenia się organizmu udaje się zwalczyć. W czasach, w których operacje plastyczne przy użyciu skalpela nadal wywołują sporo kontrowersji, nieinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne cieszą się coraz większą popularnością.

Sam proces powstawania zmarszczek rozpoczyna się w wieku 20 lat. To właśnie wtedy spada produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – substancji, które odpowiedzialne są za optymalne nawilżenie i napięcie skóry. Pierwsze bruzdy pojawiają się po 30 roku życia, sprawiając, że nasz wygląd nie jest już tak atrakcyjny. Na szczęście, istnieją bezpieczne sposoby na to, by zwalczać tego rodzaju niedoskonałości skóry, bez względu na przyczynę ich powstawania. Oto te, które wykorzystywane są najczęściej.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, jakie wykonywane są w gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej to w pełni bezpieczny sposób na odbudowę warstw skórnych. Specjalnie dobrana mieszanka chemicznych kwasów i substancji odżywczych wnika w ich głąb. Doprowadza do złuszczania naskórka i pobudzania komórek do naturalnej odbudowy. Peelingi zalecane są przede wszystkim na zmarszczki w młodym wieku, na przykład te mimiczne, które są jeszcze płytkie. Są też doskonałym elementem wieloetapowej terapii w przypadku bruzd głębokich cery dojrzałej.

Botoks

Uznaje się, że botoks, czyli zabiegi ostrzykiwania toksyną botulinową można stosować już po 25 roku życia. Jad kiełbasiany, który w niewielkiej ilości jest substancją w pełni bezpieczną dla organizmu człowieka, unieruchamia mięśnie odpowiedzialne za ruchy mimiczne. Botoks nie usuwa zmarszczek, ale je wygładza. To zabieg odpowiedni w celu niwelowania niedoskonałości, takich jak głębokie zmarszczki. Zabieg nie jest trwały, a efekty widoczne są przez okres 4-9 miesięcy. Co ciekawe, botoks coraz częściej wykorzystywany jest w celach profilaktycznych, aby opóźnić destrukcyjne procesy osłabienia mięśni, które odpowiedzialne są za utrzymanie skóry w pełnym napięciu.

Jeżeli boisz się igieł – sprawdź jak wykonać masaż na AlinaRose!

Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta, czyli wampirzy lifting, to innowacyjne i w pełni bezpieczne sposoby na pozbycie się zmarszczek. Mowa tu zarówno o zmarszczkach mimicznych, jak i tych starczych. Ciekawostką jest przy tym fakt, że osocze bogatopłytkowe wpływa nie tylko na spłycenie bruzd, ale też na jędrność skóry, jej świeżość, promienny wygląd i jednolity koloryt. Wszystko dlatego, że ten biologiczny preparat pobudza komórki skóry do naturalnej odnowy. Wampirzy lifting realizuje się najczęściej na twarzy, ale osocze bogatopłytkowe można wstrzykiwać też w szyję, ramiona czy dekolt. Zmarszczki po serii zabiegów stają się całkowicie niewidoczne.

Wypełniacze

Zabiegi wypełniające zaliczają się do tzw. zabiegów lunchowych. Można je wykonać w kilka minut, nie powodują skutków ubocznych, a pacjent może od razu powrócić do dotychczasowej aktywności. Wypełniacze, czyli substancje na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem witamin, wstrzykuje się bezpośrednio w linię załamania skóry. Preparat wypełnia ją i wnika w głąb tkanek, pobudzając je do regeneracji. Finalne efekty widoczne są dopiero po kilku tygodniach, kiedy to następuje całkowita odbudowa skóry.

Laseroterapia

Usuwanie zmarszczek laserem to dobry sposób na niwelowanie zmarszczek płytkich, zarówno tych mimicznych, jak i powstałych w procesie starzenia się skóry. Wiązki laserowego światła eliminują uszkodzone komórki i pobudzają do tworzenia się tych całkowicie nowych, zdrowych. Po kilku zabiegach bruzdy stają się wyraźnie wygładzone, skóra odzyskuje młody wygład. Jest optymalnie napięta, o jednolitym kolorycie.

Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006
3. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986

1 Komentarz do “Czy istnieją skuteczne sposoby na zmarszczki?”

  1. Nie no laser jest zdecydowanie najlepszy na zmarszczki, żadnego botoksu bym w życiu nie zrobiła. Wystarczy popatrzeć na dziewczyny, które przesadziły z botoksem, straszne … i najgorsze jest to, że im to nie przeszkadza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *