Zmarszczki u 30 latki przyczyną złego samopoczucia

Kobieta najlepiej czuje się gdy jest piękna, młoda i atrakcyjna. Wraz z upływem czasu i pojawianiem się oznak starzenia się skóry może dochodzić do różnorodnych stanów psychicznych i odczuwania własnej wartości w tym obszarze. Zmarszczki u 30-latki są czymś całkowicie normalnym, gdyż w tym wieku już większość kobiet posiada chociażby niewielka ich ilość, bowiem pierwsze pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia. Jednak nie każda z nas tę zmianę w milczeniu akceptuje.

Akceptacja upływającego czasu

Obecnie widoczne jest, iż istnieje pewna grupa kobiet, która w wyniku ogromnej pewności siebie i wiary we własną atrakcyjność jest w stanie całkowicie zaakceptować skutki upływającego czasu na swojej skórze, w postaci zmarszczek. Można spotkać się nawet ze stwierdzeniem, że dodają im one powagi i charakteru. Najważniejsze to abyśmy czuły się piękne same ze sobą.

Walka o młody wygląd – krem na pierwsze zmarszczki

Jednak przeważająca większość kobiet doskonale zdaje sobie sprawę, że nowoczesne metody kosmetyczne i medyczne mogą im w prosty sposób umożliwić utrzymanie nieskazitelnie pięknej i gładkiej skóry przez długie lata. Silne pragnienie młodości sprawia, że wykorzystują wszelkie możliwości, a my w późniejszym czasie obserwujemy u nich efekt zatrzymania się dla nich czasu, gdyż wydaja się w ogólne nie starzeć.

W celu osiągnięcia takich efektów większość pań działa niejako stopniowo. W pierwszej kolejność wdrażamy dodatkowe metody pielęgnacji domowej kupując krem na pierwsze zmarszczki Richevon lub wybieramy się na wizytę do gabinetu kosmetycznego i korzystamy z możliwości jakie dają nam proste i małoinwazyjne zabiegi. Wykorzystanie medycyny estetycznej i bardziej zaawansowanych zabiegów przeciwzmarszczkowych lub wypełniaczy stanowi dopiero kolejny krok. Zaś oddanie się w ręce chirurga plastycznego w celu odmłodzenia skóry jest w dzisiejszych czasach już niejako ostatecznością.

Zmarszczki u 30 latki to nie wyrok!

Obecnie istnieją szerokie możliwości zmiany wyglądu naszej skóry na lepsze. Konieczna będzie jednak nasza konsekwencja i skrupulatna pielęgnacja, a będziemy wyglądać młodo przez długie lata.

Pierwsze zmarszczki a załamanie psychiczne

Na niektóre panie pojawienie się pierwszych zmarszczek wpływa depresyjnie i znacząco pogarsza ich kondycję psychiczną, zabiera pewność siebie. Niektóre kobiety przestają wówczas całkowicie dbać o siebie – znika codzienny makijaż, dopasowany ubiór i inne detale, wówczas spotykamy się ze stwierdzeniem, że czasu nie da się oszukać i próby zmiany stanu rzeczy były by walką z wiatrakami więc lepiej odpuścić.

Nie ma w tym krzty prawdy, dlatego panie, które załamują się w wyniku pojawienia się pierwszych zmarszczek powinny pozwolić bliskim na okazanie wsparcia. Będzie ono niezbędne, w skrajnych przypadkach pomóc może wizyta u psychologa. Jednak obecnie wiemy tak wiele na temat ludzkiego ciała, skóry, procesów starzenia się, kosmetyki i medycyny, że możemy skutecznie przeciwdziałać zmarszczkom, a nawet je usuwać i cieszyć się młodością przez większość naszego życia. Jednak z całą pewnością najważniejszy będzie stan ducha – bo jeśli młodo się czujemy, emanujemy pozytywną energią i dbamy o swój wygląd to właśnie tak jesteśmy postrzegane przez otoczenie.

1 Komentarz do “Zmarszczki u 30 latki przyczyną złego samopoczucia”

  1. 30 lat to taka granica, fakt. Kobiety czują upływający czas. No i wiadomo, skóra zaczyna się starzeć, niestety. Ja np. zaczęłam stosować kremy na zmarszczki po 25. roku życia już.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *