Kwas hialuronowy nie tylko na zmarszczki

Kwas hialuronowy to substancja, która w sposób całkowicie naturalny występuje w ludzkim ciele. Najwyższe jego stężenie stwierdzone zostało w powłokach skórnych, mazi stawowej oraz ciele szklistym oka. Jednocześnie stanowi istotny element tkanki łącznej oraz płynów ustrojowych, jak i składnik budujący ściany naczyń krwionośnych. Substancja ta w sposób naturalny wiąże wodę w organizmie, zaś każdego dnia aż 30% jej zasobów ulega degradacji i produkowane są nowe ilości. Dla wielu osób problematyczne okazało się, iż wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w powłokach skóry ulega zmniejszeniu, a co za tym idzie pojawiają się zmarszczki i oznaki starzenia się.

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Rolą kwasu hialuronowego jest nie tylko wypełnianie zmarszczek, jest to składnik uznawany za niezawodne źródło młodości. Powszechnie dostarczany jest do organizmu w postaci różnych kosmetyków takich jak serum czy krem na pierwsze zmarszczki, jednak największą skuteczność przypisuje się wykonywanym zastrzykom z jego zastosowaniem. Ich wdrożenie pozwala na wygładzenie skóry, poprawę jej jędrności i elastyczności, dzięki czemu wyglądamy młodziej niemal natychmiast i możemy cieszyć się ze swojego pięknego wyglądu. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Inne zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy na zmarszczki jest stosowany zarówno w kosmetyce jak i medycynie, wspomaganie gojenia się oparzeń, ran czy wrzodów na skórze, w kroplach do oczu, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, rewitalizacji i ujędrnianiu skóry, podnoszeniu owalu twarzy, modelowaniu i powiększaniu ust, unoszeniu kącików ust, w zabiegu korekty nosa.

Z całą pewnością kwas hialuronowy jest składnikiem powszechnie poważanym ze względu na swoje naturalne pochodzenie. Wśród osób korzystających z zabiegów odmładzających z jego zastosowaniem panuje przeświadczenie, że wprowadzają do swojej skóry naturalną substancje, której z wiekiem pojawiły się niedobory. Dzięki temu wiemy, że nie jest on równie szkodliwy jak inne wypełniacze i nie ma tak samo wielu możliwości pojawienia się działań niepożądanych.

Trwałość efektów zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją w naturalny sposób metabolizowaną w naszym ustroju, stąd jego wprowadzenie nawet w formie zastrzyku nie gwarantuje, że zabieg będzie całkowicie trwały i nie zrodzi się konieczność jego powtórzenia. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W zależności od lokalizacji na naszym ciele, na której zostanie zastosowany oraz rodzaju samego wykorzystanego preparatu efektami będziemy się cieszyć od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie konieczne będzie jego ponowienie. Jednak za niewątpliwy plus uznaje się fakt natychmiastowej widoczności osiągniętych rezultatów.

Kwas hialuronowy – naturalna, sztucznie pozyskiwana substancja

Można spotkać się z pytaniem pacjentki dotyczącego pochodzenia preparatu kwasu hialuronowego, który zostanie u niej zastosowany. Oczywiście wskazane jest aby specjalista był przygotowany i potrafił udzielić odpowiedzi odnośnie konkretnego preparatu, z którego korzysta. Jednak istnieje również ogólna odpowiedź. Stosowany w zabiegach kwas hialuronowy jest substancją identyczną z naturalną, o tych samych funkcjach, właściwościach i składzie chemicznym, jednak w formie kosmetyczno-medycznej jest pozyskiwany w sposób technologiczny.

1 Komentarz do “Kwas hialuronowy nie tylko na zmarszczki”

  1. Czy na pewno takie zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne? Widziałam też kremy z kwasem hialuronowym, ktoś je stosował? Jak skuteczność?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *